artirilmis-gerceklik-augmented-reality-image-pazarlama
 

Alış veriş hayatımızın önemli bir parçasıdır. Kimisi için dert kimisi için büyük bir zevk de olsa hepimizin bir şekilde alış veriş yapmak zorunda kalmaktayız. Eskiden bu iş yaşanılan bölgenin çarşısına çıkıp mağaza mağaza gezerek halledilirken, günümüzde ise İnternet sitelerini gezerek halledilmektedir. Artık internetten seçip beğendiğiniz bir şey siz dışarıya bir adım bile atmaya gerek duymaksızın kapınıza kadar gelebilmektedir. Bu durum insanlara farklı bölgelerdeki ve hatta farklı ülkelerdeki ürünlere sahip olabilme özgürlüğünü kazandırmıştır. Neredeyse tüm büyük firmaların standart mağazalarının yanında online mağaza denilen sanal ortamdaki mağazaları da mevcuttur.

Artık firmalara sanal mağazanın standart olarak görüldüğü bir ortamda kendilerini öne çıkaracak yöntemler aramaya başlamışlardır. Bunun en güzel örneklerinden birini artırılmış gerçeklik uygulaması sayesinde IKEA firması başarmıştır. IKEA, ürün kataloğunu baz alan ve artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) konseptiyle hazırlanmış uygulaması sayesinde müşterilerine kendi ev ortamlarında ürünlerini deneme fırsatı vermektedir. Bu sayede müşteri ürünün evinde nasıl duracağını mağazaya gidip satın almadan önce bilebilmektedir.

 
 
 
 

Artık birçok firma dergi reklamlarını ve kataloglarını artırılmış gerçeklikle zenginleştirmeyi seçmeye başlamıştır. Pazarlama alanında artırılmış gerçekliğin uygulama alanının bir sınırı yoktur diyebiliriz. Müşteriler sattığınız kıyafetleri ev ortamlarında mankenlerin üzerinde görebilmekte, mobilyaları daha almadan evine yerleştirebilmekte yada almayı planladığı takıyı detaylı bir şekilde inceleyebilmektedir.

Bütün bu avantajları kendi firmanızda kullanmak ve firmanızı bir adım öne çıkarmak isterseniz ücretsiz gösterim için bu formu doldurmanız yeterlidir. Firmamızdan bir ekip en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

artirilmis-gerceklik-augmented-reality-image-mobilya