Yapı Projeleri

augmented-virtual-reality-konut-projeleri

Otomotiv

augmented-virtual-reality-otomotiv

Eğitim

augmented-virtual-reality-egitim

 

Dekorasyon

augmented-virtual-reality-ic-tasarim

Pazarlama

augmented-virtual-reality-sanal-katalog

Özel Çözümler

augmented-virtual-reality-ozel-cozumler
 
ozel-cozumler
 

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik kavramları (literatürdeki adlarıyla "Augmented Reality" ve "Virtual Reality") son bir kaç yıldır hayatımıza girmiş olmasına rağmen daha şimdiden bir çok alanda kendine kullanım alanı bulmuştur. Ucu bucağı olmayan bu teknoloji üzerine her alandan bir çok firma büyük yatırımlar yapmaya başlamıştır. Şimdiye kadar ayrı iki kavram olan gerçek hayat ve sanal ortam bu yeni teknoloji sayesinde birbirine karışmaya ve iki dünyanın da özelliklerini yansıtan çok daha zengin bir dünya oluşturmaktadır.

Firmanızı rakiplerinin bir adım önüne taşımak istiyorsanız sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ile bunun mutlaka bir yolu olacağına Virtual Sensus olarak eminiz. Bizimle iletişime geçin ve bir ekibimiz sizi ziyaret etsin ve bu sanal dünyayı işinize nasıl entegre edebileceğimize beraber karar verelim. Son dönemlerin en popüler teknolojisinin gücünü firmanıza kazandırmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 
modern-dekorasyonlu-salon
 

Yaşam alanlarını güzel yapan şey duvarı veya çatısı değil iç dekorasyonudur. Yaşadığımız evin veya çalıştığımız ofisin sadece işini görmesini değil aynı zamanda güzel görünmesini ve bize zevk vermesini isteriz. Ancak bu gereksinimi karşılayacak eşyaları seçmek o kadar kolay değildir. BU işler genelde dekorasyon uzmanı olan iç mimarlar tarafından yapılmaktadır.

Yaşam alanınızda bir değişiklik istenildiğinde genelde bir iç mimara gidilip istekler kabaca aktarılır. İç mimar bu aşamadan sonra kendi uzmanlığını da dahil ederek yaşam alanınız için en uygun dekorasyonu oluşturmaya çalışır. İç mimar tasarımını size 3 boyutlu modelleme programları ya da bu programlardan alınmış kaliteli çıktılar ile aktarabilmektedir. Yani tek kaynağınız bir resim ya da monitör üzerindeki bir görüntüdür. Peki acaba bunun yerine sanal ortamda yeni yaşam alanınızı inceleyebilseniz ve hatta içerisinde gezebilseniz daha iyi olmaz mıydı? Bu biraz ilk başta saçma gelse de sanal gerçeklik size bu imkanı sunabilmektedir.

 
 
 

Sanal gerçeklik (Virtual Reality) kullanarak iç mimarın oluşturduğu dekorasyon fikri hayata geçirilebilmekte ve müşteri sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde bu ortamla etkileşim kurabilmektedir.

 
 
 

Bütün bu avantajları kendi firmanızda kullanmak ve firmanızı bir adım öne çıkarmak isterseniz ücretsiz gösterim için bu formu doldurmanız yeterlidir. Firmamızdan bir ekip en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

 
artirilmis-gerceklik-augmented-reality-image-pazarlama
 

Alış veriş hayatımızın önemli bir parçasıdır. Kimisi için dert kimisi için büyük bir zevk de olsa hepimizin bir şekilde alış veriş yapmak zorunda kalmaktayız. Eskiden bu iş yaşanılan bölgenin çarşısına çıkıp mağaza mağaza gezerek halledilirken, günümüzde ise İnternet sitelerini gezerek halledilmektedir. Artık internetten seçip beğendiğiniz bir şey siz dışarıya bir adım bile atmaya gerek duymaksızın kapınıza kadar gelebilmektedir. Bu durum insanlara farklı bölgelerdeki ve hatta farklı ülkelerdeki ürünlere sahip olabilme özgürlüğünü kazandırmıştır. Neredeyse tüm büyük firmaların standart mağazalarının yanında online mağaza denilen sanal ortamdaki mağazaları da mevcuttur.

Artık firmalara sanal mağazanın standart olarak görüldüğü bir ortamda kendilerini öne çıkaracak yöntemler aramaya başlamışlardır. Bunun en güzel örneklerinden birini artırılmış gerçeklik uygulaması sayesinde IKEA firması başarmıştır. IKEA, ürün kataloğunu baz alan ve artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) konseptiyle hazırlanmış uygulaması sayesinde müşterilerine kendi ev ortamlarında ürünlerini deneme fırsatı vermektedir. Bu sayede müşteri ürünün evinde nasıl duracağını mağazaya gidip satın almadan önce bilebilmektedir.

 
 
 
 

Artık birçok firma dergi reklamlarını ve kataloglarını artırılmış gerçeklikle zenginleştirmeyi seçmeye başlamıştır. Pazarlama alanında artırılmış gerçekliğin uygulama alanının bir sınırı yoktur diyebiliriz. Müşteriler sattığınız kıyafetleri ev ortamlarında mankenlerin üzerinde görebilmekte, mobilyaları daha almadan evine yerleştirebilmekte yada almayı planladığı takıyı detaylı bir şekilde inceleyebilmektedir.

Bütün bu avantajları kendi firmanızda kullanmak ve firmanızı bir adım öne çıkarmak isterseniz ücretsiz gösterim için bu formu doldurmanız yeterlidir. Firmamızdan bir ekip en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

artirilmis-gerceklik-augmented-reality-image-mobilya
 
classroom
 

Eğitim insan hayatı boyunca bitmeyen bir süreçtir. Hemen her gün farkında olarak yada olmayarak yeni şeyler öğrenmekte ve devamlı olarak kendimizi geliştirmekteyiz. Özellikle genç yaşta alınan eğitim, kişinin hayatının yol haritasını çizmesinde büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı alınan eğitimin kalitesi kritiktir.

Ünlü bir Çin atasözü, "İşitirim ve unuturum, görürüm ve hatırlarım, yaparım ve anlarım.” diyerek eğitimin temel öğelerini ortaya koymuştur. Bize anlatılan şeyi unutmamız çok kolaydır ancak gördüğümüz ya da yaptığımız şeyleri unutmamız o kadar kolay değildir. Yapılan bir araştırmaya göre insanlar okuduklarının %10’unu, işittiklerinin %20’sini, hem görüp hem de işittiklerinin %50’sini, söylediklerinin %70’ini ve yapıp söyledikleri bir şeyin ise % 90’ını hatırlar. Yani eğitimde görsel ve işitsel araçlar kullanılması, öğrenmeyi hem daha çabuk hem de daha kalıcı hale getirmektedir.

 

Mevcut eğitim sisteminde materyaller büyük çoğunlukla 2 boyutlu bir dünyaya sahip olan kitaplardan oluşmaktadır. Ancak kitaptaki görseller ne kadar kaliteli ya da detaylı olursa oldun karşınızda 3 boyutlu olarak duran bir nesne gibi gerçekçi, etkileyici ve akılda kalıcı olmayacaktır. Kitaptaki bir maymun resmi yerine kitap sayfaları üzerinde hareket eden bir maymun daha etkili olmaz mıydı? Ya da gezegenleri kitap sayfalarındaki daireler olarak değilde kitabın üzerinde havada duran kendi etrafında dönebilen küreler şeklinde görmek okuyucuyu daha çok etkilemez mi dersiniz?

little-girl-bored-with-reading
 
 
 

Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) bu aşamada büyük bir farklılık yaratarak öğrencilerin kitapta gördüğü tüm objeleri canlı olarak karşısında görebilme ve inceleyebilme şansı sunmaktadır. Mevcut durumda yurt dışında anaokulu seviyesinden başlayarak bazı kurumlar bu sistemi kullanmaya başlamışlardır.

 
 
 

Aşağıdaki videoda artırılmış gerçeklik dikkate alınarak hazırlanmış bir kitap gösterilmektedir. Bu videodan da görülebileceği gibi artırılmış gerçeklik eğitim alanında büyük çığır açmaya adaydır.

 
 
 
 
 

Bütün bu avantajları kendi kurumunuzda kullanmak ve kurumunuzu bir adım öne çıkarmak isterseniz ücretsiz gösterim için bu formu doldurmanız yeterlidir. Firmamızdan bir ekip en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.