classroom
 

Eğitim insan hayatı boyunca bitmeyen bir süreçtir. Hemen her gün farkında olarak yada olmayarak yeni şeyler öğrenmekte ve devamlı olarak kendimizi geliştirmekteyiz. Özellikle genç yaşta alınan eğitim, kişinin hayatının yol haritasını çizmesinde büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı alınan eğitimin kalitesi kritiktir.

Ünlü bir Çin atasözü, "İşitirim ve unuturum, görürüm ve hatırlarım, yaparım ve anlarım.” diyerek eğitimin temel öğelerini ortaya koymuştur. Bize anlatılan şeyi unutmamız çok kolaydır ancak gördüğümüz ya da yaptığımız şeyleri unutmamız o kadar kolay değildir. Yapılan bir araştırmaya göre insanlar okuduklarının %10’unu, işittiklerinin %20’sini, hem görüp hem de işittiklerinin %50’sini, söylediklerinin %70’ini ve yapıp söyledikleri bir şeyin ise % 90’ını hatırlar. Yani eğitimde görsel ve işitsel araçlar kullanılması, öğrenmeyi hem daha çabuk hem de daha kalıcı hale getirmektedir.

 

Mevcut eğitim sisteminde materyaller büyük çoğunlukla 2 boyutlu bir dünyaya sahip olan kitaplardan oluşmaktadır. Ancak kitaptaki görseller ne kadar kaliteli ya da detaylı olursa oldun karşınızda 3 boyutlu olarak duran bir nesne gibi gerçekçi, etkileyici ve akılda kalıcı olmayacaktır. Kitaptaki bir maymun resmi yerine kitap sayfaları üzerinde hareket eden bir maymun daha etkili olmaz mıydı? Ya da gezegenleri kitap sayfalarındaki daireler olarak değilde kitabın üzerinde havada duran kendi etrafında dönebilen küreler şeklinde görmek okuyucuyu daha çok etkilemez mi dersiniz?

little-girl-bored-with-reading
 
 
 

Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) bu aşamada büyük bir farklılık yaratarak öğrencilerin kitapta gördüğü tüm objeleri canlı olarak karşısında görebilme ve inceleyebilme şansı sunmaktadır. Mevcut durumda yurt dışında anaokulu seviyesinden başlayarak bazı kurumlar bu sistemi kullanmaya başlamışlardır.

 
 
 

Aşağıdaki videoda artırılmış gerçeklik dikkate alınarak hazırlanmış bir kitap gösterilmektedir. Bu videodan da görülebileceği gibi artırılmış gerçeklik eğitim alanında büyük çığır açmaya adaydır.

 
 
 
 
 

Bütün bu avantajları kendi kurumunuzda kullanmak ve kurumunuzu bir adım öne çıkarmak isterseniz ücretsiz gösterim için bu formu doldurmanız yeterlidir. Firmamızdan bir ekip en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.